T O P

  • By -

Old_Wash_10

bizim zamanimizda tup guyruglari vadiii yiyenim sen o gunleri bilmion!/s


AhmetBLC

/s ne demek :D


mastaryodas

Sarcasm'ın kısaltması. Kinaye de denebilir.


damnBeah

Sana yağğğğğğ!


senanurbs

Hay tüp varili siksin bunları. Umarım o tüpün gazını götlerine bağlarlarlar da arşa ererler şimdi amına koduklarım.


Uwaaah

bakın ingiltere, almanya, fransa benzin bulamıyor benzin! yakıt kuyrukları oluyor, pompalar boş boş! eyy kemal kılıçtarşener! bakın ben size diyorum gelin iktidar olmak hırsınızdan vaz geçin!


buzdakayan

Bizim neyimiz eksik, bizde de kuyruklar olmalı!


-salih-

Olmadığımız masa olmamalı


Uwaaah

her masaya peçete ve lubrikant konulmalı


N640508

ilk ona girdik insallah


kral1453tr

Bunlar varlık kuyruğu ama öyle deme :)))


hmmokby

Kur tarihi rekorunu kırıyor. Petrolün varil fiyatı son yıllarda hiç olmadığı kadar yüksek. Varil fiyatı 50 dolar civarında olduğu zaman kur bunun yarısıydı ama akaryakıt şimdikinden 1-1.5 lira eksikti. Şu an devlet vergiden kırpıyor bu da ciddi vergi açığına sebep oluyor. Doğalgazda da benzer durum var Botaş yakında zararına satış yapacak belki de şu an yapıyor. Kısaca zamlar çok olağan 9 liranın üzerinde kur varken kıpırdama imkanın asla yok. Türkiye gibi bir ülke için parasının değerini düşürüp ihracat yapma gibi bir sevda aşırı yanlış. İhracatımız artıyor vs boş laf dolar 4 lirayken de benzer ihracat rakamı yakalamıştık. Bidonlarla akaryakıt alma ihtimali olan varsa alsın. Benzin alımını bilemem ama ticari aracı olan mazot alabilir. Bazı insanlar katılmayacak ama akp şu an Çin Komunist partisi gibi yönetiyor ülkeyi. Dini bakış ve lider siyaseti dışında tüm uygulamaları benzer yola çıkıyor ama Türkiyenin ekonomik yapısı Çin değil aynı mantık Türkiyede geçmez. Düz mantık her ile üniversite açtık bizim çocuklar beyaz yakalı olur Suriyeliler sanayide ucuz işçi,afganlar çiftçi gibi kafaya sahip insanlar görüyorum. Bu asla ama asla olmaz.


Darkmiro

Türkiye'nin yaptığı ihracat da ithal ham maddelerle falan yapılıyor. Kilogramı 1 dolardan ihracat yapıyoruz amk, yaptığımız ihracatın katma değeri var sanki İnsanları istatistiklerle kandırıyorlar, nasılsa millet salak diyerek.


hmmokby

Zaten akp prime döneminde(2002-2012) bile ekonomik büyüme sıralamasında gelişmekte olan top 20 ülke içinde 17.sıradayız. Endonezya arkamızdaydı uçtu geçti Çin 4 kat büyüdü. Bir tek bize benzeyen Şili ve Arjantini geçmişiz. Yani akpnin ilk yıllarındaki başarı bile küresel piyasaların durumundan kaynaklanıyor. Hadi o akpnin başarısı diyelim de akp şu an 2002 krizinde 17.olan ekonomiyi az kaldı G20den düşürecek bu kadar da kötü bir durumda bırakıyor


Darkmiro

Akp'nin o başarısı da kendisine ait değil. Önceki hükümet zaten krizden çıkışın planını falan yapmıştı. O muşmula suratlı Devlet Bahçeli'nin yüzünden Akp geldi. Akp'nin 2002'de gelişinin ülkeye tek katkısı, tek başına hükümet kurduklarından çabuk yasa çıkarabilmeleri ve Avrupa Birliği Uyum Yasaları'nın kabul edilmesiydi ama zaten o dönemde Chp bu yasaların hiçbirine direnmedi. Mİllet hatırlamıyor ama o AB uyum yasalarını başlatan da bunlar değildi. Gene Ecevit'in koalisyon hükümeti idamın kaldırılmasını falan hep geçirmişti meclisten. Akp aynı Naziler gibi, sadece şov, içerik olarak olduklarını iddia ettikleri şeylerin tamamına yakını çalıntı


hmmokby

Muharrem İnce demişti galiba akp ilk döneminde her konuda muhalefete sorardı kendi başlarına geçirecekleri yasada bile görüşme yapıyorlardı bizim tavsiyelerimizi dinliyorlardı akp içinde vekiller rte ne derse onu onaylayan vaziyette değildi o yüzden Irak tezkeresini durdurdular. İdamın kaldırılması daha önceden olay birşey zaten Türkiyede son idam 1984 yılında infaz edildi idam zannedildiği kadar sık yapılan bir uygulama değildi. Akp taze kan tek başına iktidar,küresel ekonomik yapının gelişmekte olan ülkeler adına iyi gitmeye başladığı dönemde iktidara geldi. Ab uyum yasası,Irak işgalinde Abdnin Türkiyeye çeşitli kıyakları vs ilk dönemlerinde olan şeyler


[deleted]

[удалено]


chibist

bu yorum ironi sarcasm falan değil mi? yoksa engelli maaşını almaya başla boşuna yanıyor.


hmmokby

Zaten petrol fiyatlarının son yıllarda hiç olmadığı kadar yüksek olduğunu da yazdım. Yorumunun ironi olduğunu düşünüyorum çünkü Rte bile böyle bir savunma yazmazdı en fazla bak biz vergiden kısıyoruz görüyorsunuz derdi


RobertEOSPEEDWAGoON

Neyse ilerde 60 yaşıma geldiğimde sokak roportajında "bizim zamanımızda mazot guyrukları vardı yeğenim sen bilmion" diyip milleti kanser edebilecem


senanurbs

ÇIKAR DEPONU GÖSTER


xRaGoNx

Bunlar yok kuyruğu değil, varlık kuyruğu varlık! (!).


averagebatu

bizim zamanımızda benzin kuyrukları vardı yiğenim


theguyfromerath

Gaz yağı alamadııık


Ephemeral-Throwaway

Ooooo burada'da oldu boyle kac hafta once (Ingiltere), ama farkli sebeple.


buzdakayan

Dünya liderimiz İngiltere'de bahsettiği yenilikleri gecikmeden Türkiye'de de devreye sokuyor.


wasteoffkintime

Orada enerji kesintileri de oluyor sanırsam. Yakın zamanda enerji kesintileri burada da başlayacak. Dünyayı etkileyecek bir shortage bizi bekliyor.


KonilGate

Orada neden olmuştu ben bilmiyorum


junestune

Brexit nedeniyle ile tır/kamyon şoförü bulmakta zorlanıyorlar.


Nereplan

20 gaz istasyon kamyon şöförü bulamadığından gazı olmadığını söyledi bütün medya bunu haber yaptı insanlarda zaten bütün Dünya'yı endişelendiren enerji krizi ve haberlerin etkisiyle insanlar kriz moduna girdi ve bir haftalık gaz sıkıntısı oluştu.


RealisticMost

Sadece ingilterede deyil. Almanyada tir krizi yok, ama tek tük bazi sehirlerde tir söförü bulamiyorlar.


compnaion

Dün gittim 200 liralık aldım haberi duyar duymaz. Ama sonra fark ettim. Litre başına 0.4 tl, 25 litrede 10 lira fark ediyor. Bu insanlar 10 - 15 lira kar için mi sıraya girdi yoksa benim kaçırdığım birşey mi var? Ha tabi 10-15 lira az değil ama çokta değil, girdiğin kuyruğa değmez. Belki kaçırdığım birşey vardır. Aydınlatan olursa sevinirim.


NotMyRealName778

herhalde bidon bidon toplayıp bagajda atıcaklar. 10 bidon olsa 150tl kar. Ben de girmedim ama 150tl için giren vardır


compnaion

Orası öyle. Onu yapmam ama çoğu kişi (televizyondan gördüğüm kadarıyla) sadece depo doldurmuş. Depo doldurmaya değmez bence. Bidon da ben doldurmam. Cevap için teşekkürler.


alphaboy

Cevap kolay, milletin bu kadar basit hesabı bile yapmaya aklı ermiyor.


cagrialt

Ben bu telaşı anlamıyorum. Bir araba tamamen boş olsa ve en yüksek zamdan etkilense bile durum ne kadar değişebilir ki? Mazota 41 kuruş zam geleceği söyleniyor. Ortalama bir otomobil 45-60 litre arasında yakıt tankına sahip. Biz varsayalım ki 70 litre tanka sahip olsun, bu durumda dahi sadece 28,7₺ tasarruf ediyorsunuz. Zaten birçok araba o kuyrukta beklerken o kadar yakıt yakacak. İngiltere'de ki durum ve daha önce Covid'in ilk zamanlardaki durum da buna benzer durumlardı. Bu kaotik ortamın asıl sebebi olan, insanların söylemekten dahi çekindiği küresel gerilimin azalması gerekiyor. Dünyanın en stresli jenerasyonu yetişiyor ve bu hiç iyi bir durum değil.


buzdakayan

>Zaten birçok araba o kuyrukta beklerken o kadar yakıt yakacak. 4 litre yakıt yaklaşık 60km falan demek.


Equivalent_Berry_279

28 lirayla zengin olmazsın. Adam diyor zaten o yakıtı gel git kuyrukta bekle yakarsın


buzdakayan

İnsanlar eve giderken uğrayıp alıyor, farkında mıyız?


Equivalent_Berry_279

Tek tek sorduk mu kuyruktaki herkese? :)


buzdakayan

Sormadıysan ona özel geldiğini nereden biliyorsun da konuşuyosun? Bu arada Ümitköy girişindeki opet gibi geldi, yani meskun mahal içinde bi benzinlik yanılmıyorsam.


theguyfromerath

Merhaba 75 litre tankım var, + bulabilirsen bi de 1-2 tane 10-15 litrelik tenekeler 100 yapar.


cagrialt

Ya, sizin hatrınız olsun, diyelim ki 140 litre, 60 lira fark oluyor. Bu kadar kaosa ne gerek var? Bu işten para kazanmıyorsanız, yani otobüs şoförü veya yük taşıyan biri değilseniz bundan finansal olarak kar etmeniz bence mümkün değil. Bu tarz davranışların uzun vadede zararı çok daha fazla.


theguyfromerath

60 lira önemli bir fark değilse madem ben yakıt almaya gitmiyorum, sen bana 60₺ ver.


cagrialt

Dünyanın en saçma yorumlarından biri cidden. Ben ne diyorum siz ne diyorsunuz.


theguyfromerath

En az senin yorumun kadar mantıklı bi yorumdu da ama. Senin de söylediklerin dışardan o kadar saçma geliyo kulağa işte.


Darkmiro

60 liraya restoranda yemek yiyemiyorsun artık bu memlekette. Safsata yaparak mı kendini savunacaksın? Üç kuruş kar için salak gibi orada trafikte bekliyor insanlar.


theguyfromerath

Orda beklenmesinin mantıklı bi hareket olduğunu savunuyorum ben de amk, yorumları oku düzgün.


Darkmiro

Orada beklenmesinin mantıklı bir hareket olduğunu savunuyorsun. Sadece şimdi ağız değiştirdin. Millete yorum oku diyene kadar ''Ne diyorum ben amk'' şeklinde kendini sorgula


Silmarlion

2 lira 30 kuruş zam geliyormuş sanırım benzine. Aşağıda bir yorumda haber linki var. 100 litrede 230₺ eder az değil.


cagrialt

O söylentileri ben de duydum. Yeni fon takviyesi sağlanacaktır. Seçime kadar kimse böyle bir şeyi göze alamaz.


Krimzon_89

Büyük zam haberi dediğin ne? Haber linki falan var mı? Edit: Nevermind. [Burada](https://www.cumhuriyet.com.tr/ekonomi/akaryakita-buyuk-zam-yolda-1876710) var. İsteyen baksın.


ErsanKhuneri

Zam bu gece mi gelecek? Öyleyse gidip dolduracağım da depoyu


HuckleberryFine4269

Bir sey zamlandiktan sonra neden talep artar amk anlamiyorum. Otv 3 katina ciktiginda da bu tipler varini yogunu satip araba aldilar. Nedir abi amac daha da pahalilasir diye mi gidip aliyolar ?


nevereveraaron

dün gece babam benzini azaldığı için benzinciye gitti 30 dakika bekledi


oushadz

Türksün diye gururlanırsın ama Türkiye de yaşıyorsundur :(


yallahbismilah

u/indirbeni


indirbeni

# [INDIR](https://indirbeni.xyz/download/q8u90n) - ##### -> [BAĞIŞ](https://ko-fi.com/indirbeni)


SuSamcikdx

Niye ki


noyuto

yetmez ama evet diyorum.


StandBig7026

Saçmalık, kuyruktaki araçlara bak. 1 tane orta sınıf veya alt sınıf araç yok. Ayda 100 lira tasarrufla mı aldınız bu arabaları. Bırakın bu ayakları.


Hera_IlgImgranger

Uaw tükirye ektilemneyekce bu kirzden şu Z chumhurbakşanımzı dnlieyin


Turkyosh

Oldukları yerde yakarlar zaten o zammı


grimvard

Olum yapacaginiz kârı arabayi beklerken acik tutarak biraktiniz zaten orda. Hey allahim.


ferevon

Benzinle mi aliyosunuz maasi?


kibar_feyzo

Yianım, 50 yol önce cep telefonu bulamıyorduk


alporan123

Bizim zamanimizda benzin kuyrukları vardı yeğenim deriz artık 40 yıl sonra.


ubeydeozdmr

u/savevideo


ubeydeozdmr

u/savevideobot


savevideobot

###[View link](https://redditsave.com/info?url=/r/Turkey/comments/q8u90n/büyük_akaryakıt_zammı_haberlerinden_sonra_uzun/) --- [**Info**](https://np.reddit.com/user/SaveVideo/comments/jv323v/info/) | [**Feedback**](https://np.reddit.com/message/compose/?to=Kryptonh&subject=Feedback for savevideo) | [**Donate**](https://ko-fi.com/getvideo) | [**DMCA**](https://np.reddit.com/message/compose/?to=Kryptonh&subject=Content removal request for savevideo&message=https://np.reddit.com//r/Turkey/comments/q8u90n/büyük_akaryakıt_zammı_haberlerinden_sonra_uzun/)


egrimo

İlginç bir şekilde bu haber sabahtan beri var, akşam en kalabalık benzinliğe gitmiştim bu kadar yoktu yarı depo almıştım ( 19:40 - İstanbul/Vadiistanbul yakını Opet)


mackheat

sanki tankerle alıyoruz mazotu da kâr edeceğiz, alışalim artik bunlara. göte kısmet çıkmışsa yar.k Bağdat'tan gelirmiş


buran_bb

TRT arşivlerindeki akaryakıt kuyrukları geri geldi, tek farkı o çekimler siyah beyaz.


Rugzk

Arabam olsa depoyu fuller hortumla çeker yine fullemeye gider stok yapardım. Üstelik bu zam sadece akaryakıta değil bütün herşeye yansır. Örnek neredeyse herşey arabalarla, tırlarla getirilip götürüldüğü için çikolatasından yumurtasına herşey bi miktarda olsa bundan etkilenir. 150 liralık bir otobüs yolculuğu 300 lira olur. Çiftçiler hasat yapan traktörlerin benzinini bahane edip yine zam yaparlar. Kısaca benzine zam herşeye zam demek. 😳


NERO2810

Garip bi sürü psikolojisi. Sokağa çıkma yasağın ilk günü gibi. Abi zaten depo kapasiten belli. 100 litrede 40 TL kar edeceksin. 2 hafta sonra tekrar fullemen gerekiyor bu neyin kafası?


[deleted]

oha gerçekten de benzin kuyrukları oluyo artık. İleride yaşlanınca muhalif gençlere "eskiden benzin kurduğu vardı yeenim" diyebilirim artık xd


senanurbs

Düp kuyruğu düp kuyruğu diye diye yediler gençliğimizi ne meyve sebze kuyruğuna girmedikleri kaldı ne benzin/LPG. Durumunu anlayacak zeka bile yok bunlarda aq.


Yaz1limmuh

Bakın herkeşin altında son mudel arabası var neğini begenmiyonuz yigenim. Siz bizim zamanımızı biliyiniz mi. Ne kuyruklar vardı yigenim


prserkannes

DAYI FULLE AMUĞAGOYUM


Ok-Librarian-8659

eskiden tüp kuyruğu vardı şimdide benzin


Oyadamamanta

Cehape zamanında hem kuyruk vardı hem de benzin yoktu. Bu millet nankör


Neither_Ad_5333

Bizim zamanımızda benzin kuyruğu vardı