T O P
  • By -

AutoModerator

Please report any rule violation. ([Rules](https://www.reddit.com/r/Turkey/about/rules/) and their [details](https://www.reddit.com/r/Turkey/wiki/rules)) * Memes are not allowed here, use r/TurkeyJerky for memes. * All posts must have a source and their titles must be descriptive. * Shitposts and meta discussions(posts about other subs) are not allowed. * News articles must be submitted with a link. If not submitted as a link, the link must be added to the comments. Posts with just a title and screenshot will be removed. *I am a bot, and this action was performed automatically. Please [contact the moderators of this subreddit](/message/compose/?to=/r/Turkey) if you have any questions or concerns.*


bayfati

başkanım ankaradan başka 80 tane daha il var falloutdaki sığnaklardan falanmı yapmak istiyorsunuz anlamadım ki


Lacivert_Kep

Fallout 3'de Raven Rock varya onu inşa edip burası sivil diye yutturup ardından oraya gizli ordu yığıp, ülkeye şeriat geldiğinde askerler oradan çıkıp plasma silahlarıyla yeniden laikliğe geçmemizi sağlayıp, orkları dünyadan silecekler.


Lacivert_Kep

Ciddiye almayın, Fallout severim ve bir senaryo uydurdum.


[deleted]

[удалено]


Lacivert_Kep

Fort'u az basmadık, Sezarı az öldürmedik.


averagebatu

Keşke aday olsa


NightJead

cumhurbaşkanı adayını ex akpliler belirleyecek :D


cumanarcher

Kaynak : [https://twitter.com/tcbuyuksehir/status/1514476884976975872](https://twitter.com/tcbuyuksehir/status/1514476884976975872) [https://twitter.com/vaziyetcomtr/status/1514497781154652161](https://twitter.com/vaziyetcomtr/status/1514497781154652161) [https://twitter.com/halktvcomtr/status/1514457200445566979](https://twitter.com/halktvcomtr/status/1514457200445566979) Mansur Yavaş: ''Ben Millet İttifakı'nın belediye başkanıyım. Cumhurbaşkanı adayına altılı masa karar verecek. Bunu herkes biliyor. Hal böyleyken, böyle bir açıklamanın yeri yok, gereği de yok.Benimle görüşülmemiş. Bana sorulmamış. Benim fikrim alınmamış. Ben "Adayım" dememişim. "Aday değilim" diyorum üstelik. Buna rağmen Özdağ'ın kendi amacı doğrultusunda yaptığı bir hareket bu. Açıkçası rahatsız oldum.Ben gerçekten belediye başkanlığından memnunum. Ne açıdan memnunum? İnanın, akşama kadar binlerce hayır duası ve teşekkür geliyor. Anket geldi; memnuniyet yüzde 80'e yaklaşmış Ankara'da.'' Mansur beyin İsmail Saymaz'a yaptığı açıklamalar.kürt oyları hakkında da konuşmuş.


buzdakayan

Ayh ZP fanboylar üzgün.


cumanarcher

Ben gayet mutluyum açıkçası.Aylarca burda kafa skecektiniz.Yok Mansur aday olabilir yok İmamoğlu aday olabilir yok kılıçdar 5d chess oynuyor yok üst akıl plan yapıyor karalanma olmasın diye zart zurt.Yok öyle bi şey.Kılıçdar mı ekmeleddin v2 mi,artık bunu düşünecez seçime kadar.


buzdakayan

ZP fanboy kitlesinin anlamadığı bir durum var galiba. 13. Cumhurbaşkanı Millet İttifakı'nın adayı olacak ve Millet İttifakı'nın programını uygulayacak. Yani Mansur da olsa Millet İttifakı'nın programını uygulayacak, Ekrem de olsa aynı, Kemal de olsa aynı, Ali de olsa aynı, Veli de olsa aynı. Yani Mansur başkan olursa Millet İttifakı'nın programını kenara atıp ZP'nin ırkçı politikalarını uygulamayacak. Tekrar söylüyorum önemli olan şey uzlaşılan program, kişi değil.


cumanarcher

Hmm yine ''ıslak terlik'' kafasına geldik yani.''Türk milletini ayrı,Atatürk ve kurucu değerlerini ayrı...Bu 6 mahlukatın aldığı kararlar doğrultusunda yeni yönetime uyacaksınız ulan.Her türlü ske ske oy vereceksiniz.'' zart zurt.Bu ülkeyi kimseye bırakmazlar ben sana söyleyim... En azından içimin rahat olduğu bazı konular var.Misal bu senin selo ve p\*klı saz arkadaşları bi süre daha içerden çıkamayacaklar.Çıktıklarında da topuk;ya suriye ya avrupa.Her türlü hainliğe devam yani. Tekrar söylüyorum önemli olan şey Türklere yapılan haksızlıklarla/kötülüklerle/ırkçılıkla mücadele,üç-beş gerizekalı pisliğin ne düşündüğü değil.


idulort

Dostum, sanırım temsil ettiğin zihniyet akp'nin en büyük eseri olabilir.


Material-Copy6703

AKP'nin eseri değil. AKP Fethullah Gülen cemaatiyle ittifakları bozulunca, yani kandırıldıklarını anlayınca yavaş yavaş bu söylemi benimsemeye başladı. En son da IYIP'in ayrılması MHP'yi Erdoğan'a, Erdoğan'ı da MHP'ye mecbur bıraktı. Yoksa devletçi (ekonomik anlamda değil), güvenlikçi, otoriter ve hukuk tanımayan zihniyet Türkiye'nin yabancı olduğu bir zihniyet değil.


cumanarcher

''Dostum'' asıl bizim karşımızdaki zihniyetler büyük eserler.akp ile aynı noktada olduğunuz şeyleri sıraladım.Zihniyetler farklı ama amaçlar aynı.


buzdakayan

>En azından içimin rahat olduğu bazı konular var.Misal bu senin selo ve p*klı saz arkadaşları bi süre daha içerden çıkamayacaklar. Selahattin Demirtaş ve Osman Kavala Millet İttifakından kim cumhurbaşkanı olursa olsun tahminim 3 ayı bulmadan salınacak. Sonrasında da muhtemelen yine bir AİHM kararıyla (dava açarlarsa tabi) son karardan itibaren haksız yere yattıkları gün başına euro ile tazminat ödenecek. Aslında hukuksuz yere tutukluluğa devam kararı alan hakimlere o tazminatı ödetmek harika olabilirdi de sanırım hukuken o zor iş. Diğer kişilerin hukuki durumuna göre değişebilir, kabile hukukuna son vereceğimizi varsayarsak toptan değil teker teker davalara göre karar verilecektir. > Tekrar söylüyorum önemli olan şey Türklere yapılan haksızlıklarla/kötülüklerle/ırkçılıkla mücadele,üç-beş gerizekalı pisliğin ne düşündüğü değil. Önemli olan ülkede yapılan tüm haksızlıklarla mücadele. Sadece Türklere yapılanlar değil.


[deleted]

>Selahattin Demirtaş ve Osman Kavala Millet İttifakından kim cumhurbaşkanı olursa olsun tahminim 3 ayı bulmadan salınacak. Sonrasında da muhtemelen yine bir AİHM kararıyla (dava açarlarsa tabi) son karardan itibaren haksız yere yattıkları gün başına euro ile tazminat ödenecek. Aslında hukuksuz yere tutukluluğa devam kararı alan hakimlere o tazminatı ödetmek harika olabilirdi de sanırım hukuken o zor iş. Ve sonra umarım düzgünce haklarında terör örgütü propagandası yapmaktan dava açılacaktır. Edit:Selodan bahsediyorum, Kavala dosyasını inceleyemedim.


buzdakayan

>Ve sonra umarım düzgünce haklarında terör örgütü propagandası yapmaktan dava açılacaktır. Mevcut davaya tutuksuz yargılamayla devam edilir diye düşünüyorum. AİHM kararında davanın sonucuna dair bir karar vermedi diye hatırlıyorum. Süreçte yapılan tutukluluğun siyasi saiklerle yapıldığına hükmetmişti. edit: Tabii şu ana kadarki iddianame çöp olduğu için onu toptan sonlandırıp başka bir dava açılabilir.


[deleted]

[удалено]


rahan_tr

> ... halk güçlü adaya oy verir, auhauh o dedigin anca afrika kabilelerinde veya mafya dizilerinde falan gecerli. Anketlerde 8 farkli partiye, 4-5 farkli adaya oy cikiyor. > Hayır, çünkü seçilen kişi diktatör yetkilerine sahip olacak ve denetimden yoksun olacak. lel. chp'den oyle bir sey cikmaz. bize bir Erdogan yetti. Erdogan'dan sonra birisi bi daa tek adamlik oynamaya kalkarsa yikariz o sarayi.


[deleted]

[удалено]


buzdakayan

>Hayır, çünkü seçilen kişi diktatör yetkilerine sahip olacak ve denetimden yoksun olacak. Tabii ki böyle bir güç çatışmasıyla enerji kaybetmek istemeyiz ama mevcut sistemde bile meclisin salt çoğunluğunun çıkardığı detaylı yasalarla cumhurbaşkanının elini kolunu bağlama ya da hareket alanını daraltma şansı var.


[deleted]

[удалено]


buzdakayan

Şu an meclisin salt çoğunluğu muhalefette mi? Okuduğunu anladığına emin misin? >o dediğinin olması için parti içi çatışma olmadan 6 partinin işbirliği yapması gerekir ki bu neredeyse imkansız ve bu bile yetersiz. Şu an onu yapıyorlar zaten? Ortak uzlaşılan programdan sapmayacak bir cumhurbaşkanı adayı seçilecek sonrasında da.


[deleted]

[удалено]


buzdakayan

>6'lı ittifak bir seçim ittifakı, seçimden sonra küçük partiler ayrılır, ayrıca salt çoğunluğu 6'lı muhalefet alacak gibi gözükmüyor. Sağlarlar çoğunluğu bir şekilde. >Denetim yetkin falan yok, tekrar ediyorum kafana girsin diye seçilecek cumhurbaşkanının diktatörlük yetkileri olacak. O zaman tam da o sebeple diktatör olAmayacak bir aday seçilmesi lazım?


[deleted]

Belirli bir şablonları olur elbette fakat gidip de C.başkanına her bir sorun için öyle şunu yapıcan bunu yapmayacaksın diyemez kimse.


buzdakayan

Bayağı der. Bu sistemde bile meclis salt çoğunlukla Cumhurbaşkanı'nın elini kolunu bağlayabiliyor. Tabii ki öyle bir güç çatışmasını kesinlikle istemeyiz ama detaylı yapılan yasalar Cumhurbaşkanı'na bırakılan hareket alanını daraltır.


[deleted]

Bürokrası çok farklı. Devlet başkanının bir otoritesi olduğundan dolayı, en fazla şablonlara uyacaklarını umabilirler.


buzdakayan

Yani o da ayrı bir konu. RTE bürokratları düzgün çalışmazsa (ya da "Ben bu cumhurbaşkanına çalışmam" diyip istifayı basarsa - ki İBB'de örneklerini gördük) bu kadroların yetkin kişilerle doldurulması gerekecek. Açıkçası ne Yavaş'ın ne de İmamoğlu'nun böyle bir örgüt ilişkisi var. Şeffaf ve açık sınavlarla alınsa bile pozisyona yeterince iyi kişiler başvurmazsa (ki ülke yetkin kişi açısından çoraklaşıyor) yönetim zaafiyeti oluşması mümkün. Bu da ne cumhurbaşkanının ne de meclis grubunun isteyeceği bir şey.


rahan_tr

Nereye diyemez? Got kili miyz biz ?? Biz bu insanlara parlamenter sisteme gecis icin oy vericez. Cumhurbaskani da oyle meclisin muhalefet liderlerinin dediginin disina falan cikamaz.


[deleted]

Nedenini görürsün, eğer muhalefet seçilirse. Tabi ismi önemli olan biri kazanırsa.


rahan_tr

150 yillik demokrasi gecmisini yok sayip bos atiyorsun. baskanlik sisteminin calismadigi gun gibi ortada. bu sacmaligin bitmesinde cok kisinin kari var. yedirmezler.


[deleted]

Yav hocam, Cumhurbaşkanı elbette bu 6'lı masa liderleriyle aynı fikirde olacak. Fakat bir Cumhurbaşkanı demek devletin başkanı demek. Kimse, kendi partisinin başkanı bile gelip o adama emir veremez. Arada bir uyuşmazlık çıkması feci olur, fakat burada karşılıklı saygı gerekiyor. Yani Yürütmenin başı bu adam boru değil. Ha gidip kukla birini aday yaparlarsa tabi iğrenç gözükür dışardan orası ayrı.


Unexpected_situation

Barajı geçemeyeceksiniz.


Ridibunda99

Barajı akp'nin eski sağ sol kollarıyla geçmelerini mi yeğlerdin?


the-true-cross

kim geçemeyecekmiş?


cumanarcher

Vakti gelince kimlerin geçip geçemeyeceğini görürüz mod bey.


jbkymz

2010larda da osman pamukoğlu'nun kurduğu hepar vardı. Zafer partisi gibi iktidardan çok muhalefete sallardı. %10 oyumuz var diye gezerlerdi, 0.31 alıp oturdular. En ateşli savunucuları liselilerdi bi türlü anlatamamıştık zamanında şimdi de aynı galiba.


cumanarcher

Osman Pamukoğlu partisini kurdu.''Türk milleti bu çağrım size'' diyerek öyle ya da böyle hareketini başlattı,ses oldu.Özdağ da aynı şekilde hem Cumhur'a hem Millet'e güvenmeyenlere ses oluyor,kendi fikirlerini/düşüncelerini siyasi mecralarda söylüyor,önemli konularda dikkat çekmeye çalışıyor vs.Dediğim gibi önemli olan kendi duyurabilmek,gösterebilmek kimin ne alacağını seçim günü görürüz. Ayrıca bu ''muhalefete sallardı'' saçmalığı da çok slakça amk.Duyan da muhalefet partilerinin gerçekten dört dörtlük hareket ettiğini sanar da Özdağ gibileri ''laf atınca'' lekelenmiş düşünür.


[deleted]

[удалено]


cumanarcher

Tamamdır. ''liseli'' kartı kullanıldı,''ülke batıyor'' kartı kullanıldı(ki doğru),''aman Millet'e laf etmeyin,koz veriyorsunuz'' kartı kullanıldı,''Bak akplisiniz siz hee'' kartı da kullanıldı.Tüm bilindik saçmalıkları kullanmışsın ''dostum''. O zaman biz çekilelim bi kenara siz Türk milletini ayrı,Atatürk'ü ayrı,Türkiye Cumhuriyeti'nin birleştirici değerlerini ayrı parçalarken/yok ederken izleyelim olur mu?Muhalefetin eksiklerini konuşmayın nasıl bi kafa yapısı anlayamıyorum açıkçası.


lordadewan

Ümit özdağ malum kişiye “sayın fethullah hoca” diye hitap ederken Atatürk’ün değerleri çok da sikinizdeydi di mi??


[deleted]

[удалено]


cumanarcher

Buna üstteki bir diğer ''ske ske''ci arkadaşa cevap vermiştim.Tekrarlamama gerek yok diye düşünüyorum.


timurlenkagn

Abim benim sen secim 2 turdan oluşuyor zaten güçlü güçsüz aday diye bir şey yok, kimse de kimseye oy vermek zorunda değil. İsterse %1 alsın zafere verir geçerim. Mansur Yavaşı aday gosterip halkın sesini duymuş olması bile zafer hariç diğer parti(koltuk sevdalilarinin)lerin kime hizmet ettiği zaten belli oluyor. Biri multeci sever biri kürt sever anlamış değilim.


SirWaymarRoyce

Sonsuza kadar Hdp'nin oyun bahçesi olacaksınız


rahan_tr

hic mi "istemem yan cebime koy" diye bir laf duymadin?


lordadewan

ZP fanboylarının dikkatini çekmek için herhangi bi siyasinin osurması yeter. Malum kendileri nasıl oluyorsa 1 ay içinde ZPnin en iyi parti olduğu kanısına vardılar. Çocuklar saf biraz.


timurlenkagn

Yok güzelim, çaresiz insanlar artık oy verilebilecek adam akıllı muhalefet ararken ZP çıkageldi sağolsun. Yoksa senin gibi fanboyluk yapacak adamlar degiller kendileri:)


Karam_3131

seçim yaklaşsın imza toplicaz


BayLegist

Adam istemiyor aga


Karam_3131

aga baskı yapcaz tabi aq yoksa kılıçlar geçsinde yarra mı yiyelim


BayLegist

ADAM YÖNETMEK İSTEMİYOR. Cumhurbaşkanının yetkilerinden birini bile netten bakmadan sayamayan adamlar "kılıjdar gelirse batarız hehe" diyerek zorla Mansur Yavaş'ı başkan yapmaya çalışıyor şaka gibi gerçekten. Başkanlık sisteminden kurtulmak istiyorsanız milletvekili seçimlerine odaklanın, oy bölünmemesi için üyesi olduğunuz mini muhalefet partilerini seçim ittifakı kurma konusunda ikna etmeye çalışın al sana ülkenin geleceğini kurtaracak türden baskı. Mansur başkan olursa ama sistemi değiştiremezsek ne anladım ben bu işten?


Karam_3131

aynen öle


Kitchen_Law_8283

Kılıçdar ile teyyip arasında birinin İslamcı olması dışında hiç bir fark yok ki amk .İkisi de "m*ltecileri" yollamak istemiyor (a-ama abi kılıçdar da gondercez diyo deme o sadece isyeneleri diyor o da 14 kişi falan yapıyor herhalde) İkisi de liyakattan bi haber hısım akraba dolduran tipler ,ikisi de ülkemin ukusal kimliğine düşman


BayLegist

Sığınmacı göndermek eve aldığın kediyi sokağa atmaya benzemiyor. Sen bütün itibarını, güvenilirliğini, altında imzan olan uluslararası sözleşmeleri, anayasanda yazan hukuk devleti kavramını, batıya yakın bir medeniyet olmayı çöpe atmak istiyorsan buyur silah zoruyla yolla hepsini gerek yolda ölürler gerek gittikleri yerde ölürler. İşi bilen hukukçular nasıl yapılacağını anlatıyor yazılarında ama dinleme hiçbirini. En iyisni Türk bilir en iyisini zafer bilir Türkten büyük ulus yoktur Türkün gücünün yetmeyeceği şey yoktur. Kendine Türk demeyen herkes düşmandır, Türklük dışında fikir savunan ulusun çıkarlarına karşıdır. En likayatlisi en çalışkanı en haram lokma yemeyeni Türktendir. Yolsuzluk yapanlar, farklı düşünenler Türklüğe hakaret edenlerdir.


Kitchen_Law_8283

Farkında mısın bilmiyorum ama böyle avanakca düşüncelerinz yüzünden 20 yıl sonra yarra yemiş olan dinci baskıcı muhafazakar Ortadoğu ülkelerinden bı tık daha iyi olan durumumuz da bozulacak ülkemin tamamına geldikleri bok çukuru coğrafyanın boktan değerleri hakim olacak göremiyor musun? Adamların çocuk ortalaması 5,5 AMINA KOYİM 5,5 (benim kedim gofret 4 tane enikledi mesela benim kediden çok enikliyorlar)


BayLegist

Dediğim her şeyin çöpe atıldığı bi Türkiyede yaşamak için hiçbir sebebim kalmamıştır zaten en yakın kayıkla kaçarım bu ülkeden. Tek amacım bölümümü bitirip hukukçu olmak, senin istediğin bir Türkiyede çalışacağıma gurbette dilenci olurum daha iyi.


dotkawodka

Kmk oyle deme oy bolmein gilijdaroglu demokrasi helallesecegiz terorist cenazelerine gidenleri aklayacagiz seloyu cikaricaz neden diye sormayin 3 5 kurt oyu lazim ekonomiyi duzelticez hadi oy versenize!


Kitchen_Law_8283

Batıyı ne sanıyorsun aga sen?Adamlar mülteci botuna benzin döküp yakıyor amk.Üstüne hukuksal olaraktan da mülteci statüsünde değiller yaptığımız anlaşmalara göre doğudan gelenler mülteci statüsünde değiller, geçici sığınmacı .Hem neden ölsünler ki amk ? Kaç kere af ilan edildi Suriye'de komisyon kurarsın denetlersin olur biter


Kitchen_Law_8283

Ki adamlara okadar fazla avantaj sağlıyorlar ki onları versemesen zaten hemen birçoğu gider tamamiyle gider.Tamamen ücretsiz bir şekilde sağlık hizmeti yılda bir sürü yardım + vergiden muhaflar .Polis de birşey yapamıyor doğru dürüst bunlara çünkü adamların kaydı kuyfu yok aq


Kitchen_Law_8283

Neyse ne anlatıyorsam sana ben, yarın öbür gün kız arkadaşınla sokakta el ele yürürken 8-9 tanesi gelip "öf amuna goyen orozbuya bak" diye kız arkadaşının götünü avuclarlarsa anlarsın belki ne diyim umarım olmaz


BayLegist

Ya aga hiçbir malvarlığı olmayan savaştan kaçmış aileler var. Biz şehir değiştirince açıkta kalmis gibi hissediyoruz tanidik yoksa o şehirde adamlar ülke değiştiriyor parasız pulsuz sosyal devlet ve insan hakları açısından bakınca ücretsiz sağlık hizmeti gayet doğru bir karar. Adamın kimliği yoksa veya yasadisi yollarla ülkeye girdiyse zaten onlari aninda sinirdisi edebiliyoruz kaçaklar değil o yüzden tartistiğimiz konu. İkincil koruma alan afganlar veya geçici koruma alan suriyeliler. Kaçakları tespit edip sinirdisi edebilirsin ama koruma altina aldiklarini geri yollayamazsın bir kusurları yoksa ve yollaman durumunda hayatları ve hakları tehlike altına girecekse. Polis işini eksik yaptıysa somut bi olayda bu genel bi sebepten değil onun kendi kusurundandır. Suç işleyen, sorun cikaran yabancilari aninda tespit edip yargılayan ve sinirdisi eden bi hükümet gelsin bakalım eskisi gibi davranabilecek mi o haysiyetsiz dallamalar. Devletin ve otoritenin ne olduğunu unutmuşlar ve hükümet de olabildiğince imtiyaz vermiş onlara ama işi en başından kitabına göre düzgün yapan, "ümmet kardeşi" ve vatandaşı arasinda ayrım yapmayan bi devlet olsun yeter. İllaki bağlı olduğumuz tüm uluslararası sözleşmelerin içinden geçerek ve insan hayatını hiçe sayarak artık 3 mü 4 mü kaç milyon sığınmacı varsa hepsini zorla yollayarak çözücez diye bir şey yok. Suriye devletiyle anlaşsak, vatandaslik başvuru şartlarını değiştirsek, sınırları kaçaklara karşı ekstra korusak, daha fazla sığınmacıyı topluca koruma altına almayı kessek zaten sorunu cözeriz.


Kitchen_Law_8283

He bide artı olaraktan Rte zeki ve kendi tabanında karizmatik birisi Kılıçdar değil, muhalifler tarafından bile pek sevilmeyen birisi.Başa gecitğinden beri daşşak malzemesidir kendisi


BayLegist

Kitleleri kandırmak zeka belirtisiyse menderes İnönüden ve Atatürkten daha zeki o zaman. Hitler Einstein'ı üçe filan katlar hatta.


5r32c

Kılıçlar geçse yarra mı yiyecez? En az akp li dayılar kadar beynin yıkanmış ve adam istemiyor istemiyorsa istemiyordur adamı zorlamanın anlamı yok


TylFxi

asıl sen ve senin kafandakiler laf ettiğiniz akpli dayıların chp versiyonu ama farkında değilsiniz, bir de utanmadan kendinizi üstün görüyorsunuz aq :D adamın kırdığı potlar belli, terör partisi ve onun terörist "siyasetçileri" hakkında yaptığı açıklamalar, kürt problemiyle ilgili fikirleri belli, istanbulda yaptıkları yolsuzluklar/kayırmalar belli, liyakattan dem vurup tüm belediyeyi tanıdıklarıyla doldurmaları, yaptıkları ihaleler ortada. Tüm bunları görüp hala chp'ye destek verenin zaten ülke umurunda değildir, bir şeyi de düzeltmek istemiyordur çünkü düzeltmeyi vaad ettikleri şeyleri daha gün 0'dan yapıyorlar. Sadece sağ muhafazakarlardan nefret edip, "onlar yeterince yedi şimdi de yeme sırası bizde" mentalitesine sahip insan destekleyebilir, ~~onlar da benim yarrağımı yesin.~~


Bahtsiz_Turko

o zaman tarihe bir kara leke olarak yazılacak. Kendi bilir.


TomorrowWorldly4901

Bunu Lütfen yapın! :)


Material-Copy6703

Amaç aday göstermek değildi. Zaten aday gösterecek gücü de yok. Hem sesini duyurdu, hem de Yavaş'in aday olmasını düşünenlerin sempatisini topladı. Yavaş'in bu şartlar altında böyle bir açıklama yapacağı belliydi. Benim beklentim yakın zamanda kendini aday olarak açıklaması. Bakalım tutacak mı?


rahan_tr

Hem de keskin milliyetci soylemleriyle HDP secmeni ve liberal kesimde Mansur basgan ile ilgili cekince yaratti. Amiyane tabirle adam satranc masasinin yanina sicti sonra da CHP'nin veziriyle de sivadi.


Hypocrites_begone

Iyi. Hdp secmeni kalsin. Adamlari max %10luk potansiyelleriyle tum partileri bitchleri yaptilar.


rahan_tr

lel? CHP'nin ne bitchligini gordun? %50+1 sacmaligi ufak partilere buyuk koz veriyor orasi kabul de, CHP-HDP arasinda AKP-MHP gibi bir iliski yok.


Hououin08

Bi sakin :) Tabii ki bizde hemen balıklama atlamasını beklemiyorduk adaylığa. Ne yapacaktı "ZP aday göstermiş, hadi adayım o zaman" mı diyecekti :D Başından tabii böyle açıklamalar gelecek. Seçim zamanı bi gelsin, bi girelim 2023'e, o zaman bakarız aday olup olmaması durumuna. Yine olmuyorsa halk olarak gereken baskıyı yaparız. Oraya kadar bu şekilde açıklamalar doğru.


cumanarcher

>Yine olmuyorsa halk olarak gereken baskıyı yaparız. Ve yine benzer açıklamaları yapıp konuyu kapatır.Fikrini değiştireceğini sanmıyorum açıkçası.Hatta kim aday olursa olsun ''Kolaylıklar dilerim'' diyip açıktan desteğini verir,soran olursa da ''Ben bu adamı destekledim bile kardeşim,ne adaylığı'' der.


Hououin08

>Ve yine benzer açıklamaları yapıp konuyu kapatır. İşte onu o zaman görürüz. Zaten adaylığa balıklama atlayacağını düşünmedik bizde. Atlamaması da lazım zaten. Bu açıklamalar şimdilik doğal, mantıklı. Anketlerde kendisinin çok yüksek oy potansiyeli olduğunu biliyoruz, Ankara halkı da çok memnun gözüküyor, neden olmasın?


cumanarcher

>Anketlerde kendisinin çok yüksek oy potansiyeli olduğunu biliyoruz, İşte bunu biz biliyoruz.Acep kılıçdar da biliyor/umursuyor mu emin değilim.Dediğim gibi kılıçdar'da koltuk bırakma ya da ''kenara çekilme'' olayı yok.Adam yıllardır her şeye rağmen devam ediyor.Etmemesi gerekirken bile.


ElusiveHaddock5

aynı binada oturuyoruz, kişisel olarak tanıyorum. cidden halinden çok memnun şu anda. ilerleyen zamanlarda ne olur bilmiyorum


Nox_2

Sonuna kadar haklı adamın kendisiyle konuşmadan adamı aday göstermek bir kere aptallık. Adam istemiyor olabilir, kendini yeterli görmüyor olabilir, daha yukarı çıkmak istemiyor olabilir. Saygı duymak lazım.


muershitposter

Zaten Özdağ’ın hamlesi stratejikti. Bence o da biliyordu sonucun böyle olacağını


[deleted]

aynen putin'de düşünmüştür hatta


UzunAdamiSiken

Özdağ düşünmüştür abi


femboyduygu

Kucuk mehabe Özdağ başka nasıl popülizm yapacak ekşideki reddittedki gençleri nasıl coşturacak? Mnasur Yavaşı bu nedenle aday ilan etti kafasına göre


dontjudgemepls1

belediye baskanliginda kalmak isteyen birine göre fazla kameralara oynuyo ama twitch yayinlarina cikmalar falan


Nox_2

Bruh.


dontjudgemepls1

bence öyle kanka


RenaiusSan

siyaset budur, çıkıp aynen doğru dedin aday olmalıyım dese bu da dünden razı diyenler olacaktı


dontjudgemepls1

neden bu kadar downvote aldim la ben .d


RenaiusSan

ne biliyim ben downvote atmıyom


Bahtsiz_Turko

saygı falan duymuyorum. ülkenin geleceği birilerinin kişisel tercihlerinden önemlidir


Nox_2

Duyma napim.


EyesGotStolen155

Başkanım afedersinizde bu artık milli bir mesele haline geldi. Bireysel görüşlerinizi bir yere koyup adaylığınızı açıklamanızı dileriz.


kuhratgirl74

Ülkenin içinden geçilmiş. 6 tane hıyar bu boktan dibe batmış ülkede iktidarın karşısına çıkıp iki laf edip 20 yıldır oy toplayamıyor. Bir nesile gençlik borcunuz var. Yavaş sen de aday olmuyorsan senin de ta aq. Zıvanadan çıkardınız insanları


buzdakayan

Altılı İttifak kurulalı 20 yıl mı olmuş?


kuhratgirl74

La CHP ve İP den bahsediyorum.


buzdakayan

O da 2017'de kuruldu. Ne 20 yılı?


medgang

kılıçdardan bahsediyor.


buzdakayan

Kılıçdar da 2010'da geldi, yine 20 yıl değil.


Obi625

vay amk ne kadar akillisin umarim bize de nasip olur s


AtMasturbatoru

ya birader amma götünden anlayıp duruyon işte bu adamlar da eski mhp’dendi. eskiden mhp (o öz kısmının şu an isminin ip olması bir şey değiştirmez, olay partinin adı değil görüştür) de chp de muhalefetti 20 yıldır oy toplayamıyorlar yani anladın mı?


buzdakayan

Bu dediğin şey gibi biraz. Düşün 1920 yılındasın, "Abi Cumhuriyet kuracaklarmış. Bu cumhuriyetçiler 600 yıldır uğraşıyorlar bi kuramadılar beceriksizler."


AtMasturbatoru

tam da öyle diyemeyiz. cumhuriyetçiler 600 yıldır tam zamanlı eylem içerisinde bulunmuyordu. iktidar ve muhalefet kapışmasında ise her durum, her eylem, her seçim bir fark yaratır. 20 yıldır kazanamayan bir muhalefet beceriksizdir.


buzdakayan

Eee, ittifak da 2017 referandumunda netleşti, 2019da ilk kazanımları elde etti.


Academic_Obligation9

Böyle yapması daha iyi halk istiyosa aday olurum tarzı cümleler kurup şovmenlik yapmıyo adam en azından yeterince şovmen var ben daha fazlasını istemiyorum adam mis gibi işini yapıyo ve çok da iyi yapıyo


MematiBanshee

Mansur Yavaş gerçekten ilkelilik yapmış, yet another zübük olmadığını göstermiştir. Ne helalleşme amirine, ne dön baba dönelim teybe, ne popülist eski MHP kırması partilere ne de başka yaşlı bir moruğa, zübüğe ihtiyacımız yok. İlkeli, işini yapacak devlet adamlarına ihtiyacımız var.


soonandsoforth1

Arkadaşlar siz hala çok saf bakıyorsunuz olaylara. Özdağ ın derdi halkın Erdoğan karşısında seçeceği bir aday değil. Öyle olsaydı gider zaten önce Mansur Yavaşla görüşürdü. Kendisi Suriyeli konusuna dikkat çekiyor bu durumda çıkıp eğer Millet İttifakı Suriyeli sorununu çözecekse destekleriz demesi yeterli olurdu. Ama çıkıp ülke genelinde popüler bir Milliyetçi kökenli adamı kendisinden habersiz (üstüne üstlük ittifakı her türlü şeyle suçlamışken) "göreve çağırıyoruz" gibi söylemlerde bulunuyorsa öncelikli derdi kendisine Mansur Yavaş üzerinden taraftar toplamaya çalışmaktır ne Yavaş ne seçimler umrunda değildir. Özdağ aynı zamanda seçimi kazanabilecek diğer adaylara (örn İmamoğlu) da kapıyı kapatıyor. İmamoğlu kazansa Suriyeliler kalsın mı diyecek nereden biliyor? Halbuki CHP nin söylemi gayet net. Ülkede herkes işi gücü bıraktı CHP nin ne yapacağına odaklandı. Ama sorsan herkes CHP den rahatsız. Peki madem bu parti bu kadar kötü neden yıllardır doğru düzgün alternatif çıkmıyor? Iktidarı "muhalefeti" işi gücü bıraktı CHP üzerinden muhalefet kitlelerini ayrıştırmaya çalışıyor. Bonus: https://mobile.twitter.com/ibbhaberleri/status/1428697262356639747


buzdakayan

Muhalif seçmeni kararsızlaştırma propagandası tam gaz devam ediyor.


DainsleifStan

Bu lafi herkes okusa Turkiye degisir o kadar guclu bi laf Cunku kesinlikle yapilan sey bu


buzdakayan

Yani propaganda olduğu aşikar da ZP bunu bilinçli mi yapıyor, yoksa bilinçsizce kullanışlı aptallık mı yapıyor, onu kestirmek zor.


jbkymz

Adam çok büyük truva atı olabilir. İyip kurulmadan önce Bahçeli’nin sağ koluydu. Akpnin tek başına iktidar olamadığı seçimde saçma sapan nedenlerle CHP’yle koalisyon yapmayan MHP’nin bir numaralı sözcüsüydü, hükümet kurulamayınca yapılan seçimde ülkeyi yine akpye hediye ettiler. İyip kurulunca istifası en beklenmeyen kişiydi. Acaba Bahçeli iyipi karıştırsın diye özdağı mı yolladı diye düşünüyorduk. Sonra yerel seçimlere ittifakla girilmesin diye yırtınıp durdu, beyefendiye kalsa ne Mansur ne İmamoğlu kazanmıştı. Sonrasında iyipi fetocular var vs diye karıştırmaya çalışıp istifa etti. Şimdi de durmadan muhalefete sallıyor. Adamın kariyeri boyunca yaptığı her şeyin akpye yaraması tesadüf mü?


DainsleifStan

Cok haklisin. Ozellikle de multeci olayindan unlenmesi cok asikar yapiyor bunu. Cunku multeci su an herkesin ortak sorunu. Bu konu ile onem ve relevancy kazanip daha sonra da muhalefete atak yapmak cok cok manidar. Adam gercekten de truva ati galiba


jbkymz

Aynen öyle.


Kebab_Engineer

Bu isin sonunda tek karli cikan kendileri ve akp oluyor. Ben daha cok bilincli oldugunu dusunuyorum ama su durumda bilincli ve bilincsiz yapilmasi arasinda bir fark yok ayni kapiya cikiyor.


mhrylmz

Çok kaliteli bir adam, Türkiye’nin hak ettiginin cok üstünde bu net… Beni sadece matematik ilgilendirir, hangisi daha kesin kazanıyorsa o olsun fark etmez. Bunları daha önce konustuk, tuvalet terliğine bile razı durumdayız..


Financial-Ad-9427

Hadi hadi naz yapma sende istiyorsunn


HolyPonyGod

Abi sıkıntı çıkmasın diye şimdilik söylemiyorsa neyse de cidden istemiyorsa Atatürk'ün kemikleri ters döner mezarda Bizim bu adama ihtiyacımız var çünkü ülke hızlıca afrika kabileleri seviyesine doğru ilerliyor durum böyleyken ülkenin yarisinin sevgisini toplayıp şu hırsızları iktidardan kovabilecek birinin naz yapması vatan hainliğine kayıyor


TomorrowWorldly4901

Bence sıkıntı için yapıyordur, favori oldu kendiniside ve muhalefet de biliyor. Haklıda, akp’nin taktikleri her zaman ortada, millet inanıp çok kolayca kandırılıyor zaten.


PeterPranker01

OLMADIN RAHATSIZ OLMADIN! DESENE SÖYLESENE RAHATSIZ OLMADIM DESENE CUMHURBAŞKANI OLUCAM DESENE 😭😭


X-takenusername-X

ZP ne bekliyordu ki? İnanılmaz sallamasyon bir iş yaptılar. Bu ülkeyi ileriye ve sürekli ileriye götürecek seçilmesi mümkün TEK bir kişi var mı?


Unim8

var, mahallenin sevdiren sokak kedisi


WeCareHealthTourism

Ama ama aday olun hocam nolur Allah aşkına


Hancockisdead

İşte bu yüzden senim aday olman lazım.


ard50500

BASKANIM LUTFEN


demirleblebi

bu ülkenin gidişatı çok kötü ve bu durum bu heriflerin hiçbiririn zikinde değil !


TheoricEngineer

Ümit Özdağın lafları Millet İttifakını etkiliyor bakın gördünüz mü


CheesesCrust_

Yani çıkıp millet ittifakının başarılı 2 belediye başkanından birini “ben aday göstericem ulen” derse tabii ki tepki alır. Yoksa ironi miydi?


TheoricEngineer

İroni idi, ZPnin Türkiye'nin gündemini değiştirdiğini düşünen garip bir kitle var


PeterPranker01

E değiştirdi zaten?


xnyxverycix

Muhalefetin iç gündemini takip eden minik bi kitlenin gündemi değişti kardeşim, hep aynı fikirlere sahpi olan muhaliflerin toplandığı sosyal medya platformlarında takıldığın için bütün gündem değişti sanıyorsun. Türkiyenin çok büyük bir kısmının pek umrunda değil, hatta çoğu ümit özdağ kim onu bile bilmiyor.


PeterPranker01

100k tweet gündem sayılır bence gayet. AKPlilerin götünden donunu alsak haberleri olmaz zaten onları insandan saymıyorum ben artık


xnyxverycix

Muhalefetten herhangi birisi "ü" dese tt oluyor zaten twitter propoganda çalışması dediğin 6 saatlik "gündem"


PeterPranker01

Katılmıyorum.


xnyxverycix

Anlıyorum, ancak ümit özdağın bu seçim sürexinde büyük bir kitle barındıracağı düşüncesine kapılmamanı tavsiye ederim. Bütün hareketleri bir sonraki seçim için gibi görünüyor bana.


PeterPranker01

Zaten ZP'den bir ümidim yok, kitlesi çok kısıtlı, ancak sığınmacı sorununu sürekli dile getirmeye devam eden ve her şeyi göze alarak sorunu çözmeye odaklı olan tek göz önündeki parti olduğu için onları destekleyeceğim. Ha daha popüler bir parti bu konuda aynı tutumu (benzer demiyorum, aynı diyorum) sergilerse, bu İYİ Parti bile olsa (pek sevmem) desteklerim onları da. Sığınmacı sorununu ülkedeki en büyük beka meselesi olarak görüyorum ve önümüzdeki 5 yıl içinde halledilmediği sürece ülkemizin büyük bir tehlikeyle karşı karşıya kalacağından adım gibi eminim. Tutumumun böyle olmasının sebebi bu. EDİT: Göndereceğiz (ama isteyeni uwu hihihi) diye yarım ağız konuşmak kesinlikle geçerli bir çözüm değildir ve CHP'nin desteğimi kaybetmesinin ana sebeplerinden biridir.


Kebabiy31

İmza kaşe basarım büyük tv kanallarına çıkmadıkça anca da bizim haberimiz olur, twitter siyasi haber sitesi takip edenler halkın küçük bir kesimi.


SismanvePisman99

> Açıkçası rahatsız oldum Partinin genel başkanı Türk ordusuna kumpas düzenlemiş, Atatürkçülüğe ırkçılık ve ayrımcılık demiş fetöcü Yüksel Taşkın, Nazlı Ilıcak ve Ahmet Altan gibi eski Tar*f gazetesi yazarlarıyla bir araya gelirken de rahatsız oldun mu sayın Yavaş? Wikileaks belgelerinde koduna kadar(TR 705) cia ajanı olduğu sızmış bu kadar ekonomik ve eğitim sistemiyle ilgili problemler varken, mülteciler varken mecliste Pkkya karşı kullanılan dronları eleştiren Sezgin Tanrıkulu'nun partinde genelbaşkan yardımcısı sonra da İstanbul milletvekili yapılmış olması da seni rahatsız etti mi sayın Yavaş? Ülkede 10 milyon sığınmacı varken, eğitim sistemi, tarikatlar, akademi her şey kan ağlıyorken tek yapması gereken çenesini kapamak olan genel başkanının Roboskiyle helalleşeceğiz, ben Dersimli Kemalim şeklinde çıkışları da seni rahatsız etti mi sayın Yavaş? Partinin gençlik kollarında S*yit R*za'ya general diyen terörist piçlerin bu duruma tepki gösteren tabana twitterda meydan okuması da seni rahatsız etti mi sayın Yavaş? Partinin yaptığı ittifakta 2 akp eskisi, 1 cihatçı şeriatçı, 1 tarikatçı neoliberal, 1 de milliyetçi geçinip suriyelileri göndereceğiz lafına faşizm diyen Abdullah Gül'ün eski arkadaşı olması seni rahatsız etti mi sayın Yavaş? Bu 6 tane birbirinden orospu çocuğu vatan haininin sıçacağı adaya duyduğun saygıdan aday olmuyorsan, sen zaten aday olmamalıymışsın.


Worker_Beautiful

Seni bu ülkenin insanları aday olarak istiyor bunun da mı değeri yok gözünde? Ümit özdağ daha parti bile kurmamışken biz seni aday olarak istiyorduk.


damnBeah

Şaşıracak bir durum yok. Adayı (maalesef) 6lı masa belirleyecek demiş. Doğru! Kendisi ile görüşülmemiş. Doğru! Aday değil (şu an). Doğru! Gündeme gelmekten rahatsız olmuş. Olabilir (ismail saymaz artık nasıl algılayıp aktardı ise)! Zafer Partisi zaten, bizim adayımız demedi. Halkın istedği adayı olarak önerdi. En önemlisi akp soslu 6lı ittifak artık öyle "tıpış tıpış" oy verecekler mantığı ile halkda karşılığı olmayan bir ucubeyi aday göstermekte zorlandı.


buzdakayan

Nİ HA YET Şu ZP zevzekliğine son vermesi iyi oldu.


BayLegist

Cumhurbaşkanı değil meclisteki sandalye sayısı ülkenin geleceğini belirleyecek.


5r32c

Gel de bunu anlat


KaughtX

Ya bu belediye baskanlari da cok sinir etmeye basladi beni artik, adamlara bizi kurtarin diye yalvariyoruz, tek umudumuz sizsiniz diyoruz ama hem Ekrem Imamoglu hem de Mansur Yavas gram umursamiyor adaylik durumlarini. Muharrem Ince bile ne kadar CHP’nin icinde sevilmemesine ragmen kendine guvenip bir sekilde tum Millet Ittifakini ikna edebilsiyse, tum ittifakin sevdigi bu isimler kendilerini kolaylikla aday yapabilirler.


Banyollari

Zafer yalayıcıları üzgün


[deleted]

[удалено]


metamorfozx

Zafer'e saldırı timi yorumlara doluşmuş. Biz sizin 6'lı islamcı masanıza mahkum değiliz ve mücadele edeceğiz. Türkiye'yi malum partiden kurtarırken sizden de kurtaracağız.


besmik

Ümit Özdağ'ın açıklamasının Mansur Yavaşla falan alakası yoktu, ona sormuş sormamış hiç önemli değil bu çok başarılı bir siyasi hamleydi. Hem tv de kendine 15 dk zaman buldu partisini tanıttı, Mansur Yavaş'a emrivaki yaptı hem de siyasi hedeflerinin kendini başkan seçtirmekten daha fedakar daha beka eksenli olduğunu gösterdi.


passivelynihilist

Irkçı çakması zpnin ortalıgı karıstırmak adına yaptıgı hareket derdim de zaten mansurda ülkücü tabanlı. Aynı bokun lacivertleri işte niye rahatsız olmuş.


annekemiren

Naz yapıyo ya


Interstellar5523

KK aday olsun da \*\*\*\* tersten görelim onumu istiyorsunuz


morningstar00917

Severdik seni, ama ayıp ettin...


theun4given3

Ne bekliyordunuz amk “aa özdağ abim beni aday ilan etmiş hemen kabul edeyim” demesini mi, adam kaç aydır aday olmayacağım diyor Ben de umarım değişmesini, parti de umurumda değil hatta CHP’den aday çıksa daha iyi olur oy açısından. Ama bilmiyorum olur mu.


morningstar00917

Ya adam istemiyor komple, zp ye gitmez zaten orası belli ama tutturmuş belediye yöneticem diye tilt etti amk


SamuAnaniziMiSikti

Sanane oglum adam belediye başkanı aday olmak istemiyor niye zorluyorsunuz amk adam Cumhur başkanı olmak zorunda mı?


morningstar00917

Ne diyim ki AMK kim gelirse sikecek anamızı bir şey değişmiyecek .


Batustubble

yav arkadaş ben bu kadar bencil bi insan görmedim ya


cumanarcher

Bunları gerçekten samimi bir şekilde söylüyor da olabilir,önceleri de dediği gibi.''Ben Ankarama bakarım aga,adayın kim olacağını büyükbaşlar düşünsün'' modunda şu an.Mansur benim gözümde en ideal aday olsa da kimseyi zorlamamak lazım diye düşünüyorum.


Batustubble

abi ülke elden gitmiş, her şey birbirine girmiş ve herkesin tek umudu bu adam. bu adam da çıkıp istemiyorum diyo e nerde bu adamın atatürkçülüğü amk


alicangonullu

İstemiyorum demiyor. Altılı masa karar verecek diyor.


mtangent

Yo bayağı istemiyorum diyor. Korkak amk resmen. Ben desteklemiyorum Mansur Yavaş’ı artık.


MoMHuNTeR_TR

Ne salaksın amk. Ben adayım derse ne olacağının farkında mısın? Herkes üstüne gider hatta CHP Mansurun amına bile koyar. Seçime birkaç hafta/ay kala eğer Mansur adayım derse şaşırma çünkü OLMASI GEREKEN ACELE ETMEK DEĞIL BEKLEMEK. Bizim yapmamız gereken her yerden aday olun ZP'ye diye taciz etmek (seçime yakın zamanda) çünkü başka türlü imkansıız. He bence yine aday olmayacak çünkü olması için sebep yok. Ankara onda ve cidden iyi yönetiyor. Devamında niye gözü olsun? Ek olarak başkasını aday olması için zorlayamassın anani sikerler. Baskı yap ama "hüü mansur aday olmuo nerede ataturkculuk hüü" diye ağlamak bebeklerin işi. Umarım gelecek olabilecek en iyi şekilde olur. (ki chp veya akp ile bu imkansız hayal) Edit: "nerede atatürkçülüğü" diyen arkadaş yukarıdaymış bu sözler onun için de geçerli


Batustubble

ya birader ne boş yapıyon bi sus amk


SamuAnaniziMiSikti

Takıldığı sublara bak tipik Zafer partili ırkçı ezik :d


mtangent

Mansur yavaş ben adayım dese CHP’ye falan ihtiyacı yok. CHP de CHP başka bir sik bildiğiniz yok. Türk milleti bu adamın aday olmasını istiyor ve adam olmayacağım diyorsa basbayağı korkaktır. Ankarayı iyi yönetiyor yazmışsın ya sen Türkiye cumhuriyetinin mi iyi yönetilmesini istiyorsun ankaranın mı? Bu boş lafları geçin artık. Sen git 50 tane seçim kaybetmiş kemal kılıçdaroğluna bas tamam mı? Düşüncelerinizi yeri geldiğinde değiştirebilin sabit fikirli olmayın.


MoMHuNTeR_TR

Ne mal herifsin. Siktirgit adama bıçak çek aday olması için amk. Hiç mi zeka oyunu oynamadın? Sürekli atak yapamazsın yeri geldiğinde bekleyeceksin. Mansur şuan bekliyor ve yaparsa ileride aday olur. Üstelik o minik beynine benim istediklerimin ne kadar önemsiz olduğunu sok. Yukarıda 1 kere bile kendi isteğimi söylemedim burada boşboğazlık yapma. Gerçi sen şimdi arap falansındır ben iyice özetleyeyim durumu Bak mansur istememek aday olmak ama belki seçime yakin aday olmak Çünkü şimdi adayım derse herkes ona atıp tutmak Eğer secime yakın derse herkes ona sahip çıkmak Ben demek BENCE mansur aday olmak istememek bu çünkü aday olmak için sebep olmamak. (Onun bakış açisil). Ben istemek mansur ZP'ye aday olmak ama BENİM(VELHASSA SENİN) DÜSÜNCEM(N) BİR SİKE YARAMAMAK Defolmak gitmek sen ve dediklerimi sakince tekrar okumak sonra anlamazsan gitmek ve yeniden ilkokul okumak. Eğer bunları anlamamak sen siktirmek ve oy kullanmamak lütfen.


mtangent

Az insan ol da karşındakinin düşüncelerine ve kendisine saygı duymayı, olayları sorgulayabilmeyi öğren. Burada boş klavye delikanlılığı yapma. Reddite katıldığın yıl da 2020 gözüküyor max 20 yaşındasın burada büyük gibi davranıp da ahkam kesme millete.


MoMHuNTeR_TR

PUQHZJDV2KXHOSHWLDBDM Daha küçüğüm de hem katıldığım yıldan yaş hesaplamak ne Hem ahkam kestiğim bir yer yok sadece okuma yazma öğren ondan sonra fikirlerime karşı gel, tek istediğim bu


Darkmiro

Yahu bu adam belediyeci, belki kendisini buna muktedir görmüyordur, ne oldu bu herif Otto Van Bismark gibi bir adam da bilerek görevden mi kaçıyor? Salaklaştı bu millet iyice, zorla aday yapıp ne kazanacaksınız?


Batustubble

arkadaş aday olması için otto van bismarck gibi olması mı gerekiyo amk:D ülkenin siyasetinin durumu ortada, başka kimi aday göstermeye çalışalım allah aşkına. zorla aday yapmak falan diyosun doğru da, bu adam aday olmazsa napıcaz amk


Darkmiro

O kadar da çaresiz değiliz, Mansur olmadan biteriz zihniyeti de nereden çıktı anlamak mümkün değil.


PeterPranker01

Dostum Bismarck olmasına gerek yok, ülke siyaseti Karadeniz Kürt ve Tunceli lobilerinin oyuncağı olmuş hâlde iken ben başka tek bir olası CB adayı göremiyorum ortada. (Bu seviyede popüler olup seçimi kesin kazanacak olan) Sen görüyor musun?


Darkmiro

İmamoğlu da aynı şekilde Erdoğan'dan önde, hiçbir anket bu adamı İmamoğlu'ndan daha güçlü yörmüyor. O da karadenizli diyeceksen de, bu da Mhpli mk daha kötü


PeterPranker01

İmamoğlu Cem Özdemir yaz sonra git Cem Özdemir kimmiş bi araştır bakalım. Tek sorun Karadenizli bir müteahhit olması değil. Ayrıca milliyetçiyi her türlü tercih ederim din üzerinden prim yapmadığı sürece.


Darkmiro

Mhp bu memleketi ısrarla Avrasya bloğuna, mafyalara yamamaya çalışan bir oluşum ve aslında Akp'den bile daha tehlikeli


PeterPranker01

Milliyetçilikle MHP'nin ne alâkası var kankam? Ayrıca Mansur hâlâ MHP'de değil dimi? Sebepsiz yere ayrıldığını da sanmıyorum. Sen 5 sene önce hangi partiye mensup olduğuna bakacağına İmamoğlu'nun bu sene yaptıklarına bak.


No-Relationship8261

Zafer partisinin amacı Mansur Yavaş'ı aday etmek değildi ki. Akp medyası üzerinden aday tartışması açıp adını duyurmaktı. -iyi de yaptılar ​ Zaten herkes adayınız olacak kişiye önceden en azından haber vermeniz gerektiğini bilir yani. ​ O derece aptal olduklarını sanmıyorum.


NobleIron

Satın seçimi satın.


altanavci_

Yaptığı açıklamanın üslubu çok yanlış adaylık düşünmüyorum de geç


uystudios

Mansur Yavaş'a sempatim yavaş yavaş azalıyor. Ümit Özdağ karşıtları Mansur Yavaş'ı baskılamaya çalışıyor. Ümit Özdağ'a gayet katılıyorum.


cumanarcher

>Ümit Özdağ karşıtları Mansur Yavaş'ı baskılamaya çalışıyor. Daha çok ''Sen aday olma,bunları düşünme la.İşini yap gerisine karışma'' kafasındalar.Yani onların gözünde zaten Mansur aday olursa Millet'e vermekten vazgeçerler.


uystudios

Hem öyle hemde Meral Akşener Ümit Özdağ savaşı yüzünden oluyor bunlar. Mansur Yavaş'ın açıklamaya Meral Akşener ile çıkması bence bu yüzden.


Miserable-Chemist-40

Fazla naz aşık usandırır Mansur beey


SevketSulu

Sonunun Muharrem ince gibi olacağını düşünüyor adam haklı :) not: parti tutmuyorum!


agirejiyan

Hdp aday çıkarırsa Ankarayı kazanamayack adam neden bu kadar abartılıyor ? hdp büyükşehirlerde aday çıkarırsa chp nerdeyse büyükşehir belediyesi kazanamayacak ama herkes Yavaş aday yapılırsa kazanacağını söylüyor. Hadi diyelim hdp'ye rağmen aday gösterildi elde büyükşehir belediyeleri olmadıktan sonra cumhurbaşkanı olsa ne olur ? 5 yıl içinde zaten bu kaos ortamında neler yapabilir? Akp etkileri, bürokratları falan bir anda yok mu olacak? Ee, elde adam gibi büyükşehir yok, belediyelerde meclis çoğunluğu yok. Böyle bir 5 yılın sonunda karnesi ne olacak ? Tekrar seçilebilecek mi? Millet ittifakı büyük bir güven kaybı yaşamayacak mı? Bence hdp istediğini almadan Yavaş aday gösterilemez.


TheDeadlyEdgelord

Olması gerektiğinden fazla mütevazi, böyle olmayacak gibi duruyor. Lider dediğin adam yeri geldiğinde öne atılmayı da bilecek. Herkes hala cidden bu adamın bilerek kendini öne çıkartmadığını sonradan aday olacağını düşünüyor COPIUM. Olmayacak abi istemiyor. Her aday gibi Mansur'unda kısa geldiği noktalar var demek ki.


DonutMindless7840

Muharrem inceyi de sindiren aq keli başta olduktan sonra bu partiden adam fln çıkaramazlar


NMS_Nymphoides

Yargılayıp yargılamamak size kalmış ama bu adam aday olmayacak naz yaptığı falan yok muhtemelen kılıçdaroğlu aday olur ya da imamoğlu Umarım yanılırım


Hypocrites_begone

Ya yavas ya Imamoglu. Kk kendini aday gosterirse 3. Adaya atarim zikimde degil. Yozlasmis chp de kendi icinde coksun sonra


ikimilyaravro2

adamlar satranç oynuyor amk


akiforizma

ilk defa mansur


RamsayBurak

ben siyaset yapmam aga \-basur slow


Dismal_Ad_7318

o kadar çok aday değilm dersen inanacaz artık kabak tadı verirse, gazı kaçar olayın sonra fazla da mütavazı olmamak lazım